Достапни линкови

logo-print

Поправен уредот за пречистување на воздухот на Меѓународната вселенска станица


Уредот за пречистување на воздухот на Меѓународната вселенска станица денеска повторно работи. Уредот се расипа во тек на посетата на шатлот Ендевор. Дефектот се случил на америкнската страна на вселенската станица во која имало 13 астронаути. Системот за пречистување на руската страна работи добро.
XS
SM
MD
LG