Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Чеченија


Четворица загинале во напад на бомбаш самоубиец во Грозни, соопштија чеченските власти. Бомбашот ја активирал експлозивната направа пред културно уметничкиот дом, неколку минути пред почетокот на концерт. Четворица полицајци загинале во обид да го спречат бомбашот да влезе во салата.
XS
SM
MD
LG