Достапни линкови

logo-print

Убиени тринаесетмина талибанци во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека денеска биле извршени воздушни напади врз талибанските милитанти во северозападниот дел на земјата. Според официјални извори, најмалку тринаесетмина талибанци биле убиени и нивните скривници биле уништени.
XS
SM
MD
LG