Достапни линкови

logo-print

Нападнат авганистански политичар


Вооружени лица денеска го нападнале потпретседателскиот кандидат предложен од актуелниот Претседател на Авганистан Хамид Карзаи. Мохамед Касим Фахим, кој се кандидира за Подпретседател на претстојните претседателски избори закажани за 20 Август не бил повреден во нападот. Бунтовници го нападнале конвојот на Фахим на пат во провинцијата Кундуз во северниот дел на Авганистан.
XS
SM
MD
LG