Достапни линкови

logo-print

Русија призна дека ги прекршила украинските закони


Руските власти денеска признаа дека ги прекршиле украинските закони при обид да изнесат ракети од својата база Севастопол на Црно Море, која по распадот на Советскиот сојуз е на украинска територија. Новинската агенција РИА ја пренесува изјавата на портпаролот на руската флота Адмирал Владимир Вистовски кој вели дека обидот за изнесување на ракетите од базата претставува сериозен прекршок, додавајки дека одговорните ќе бидат казнети.
XS
SM
MD
LG