Достапни линкови

logo-print

Победа на македонската ватерполо репрезентација


Ватерполо репрезентацијата на Македонија ја оствари првата победа на Светското првенство во спортови на вода што се одржува во Рим. Нашите ватерполисти го победија Казахстан со остварен резултат 11:4. Со овој триумф Македонија во вторник од 10:00 часот ќе игра против Бразил во натпревар за 13 место, откако нашиот следен ривал забележа минимална победа против Јужна Африка со 8:7.
XS
SM
MD
LG