Достапни линкови

logo-print

Роберт Гејтс во Израел


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска патува за Израел. Гејтс со надлежните во земјата ќе разговата за намалување на нуклеарните амбиции на Иран. Американскиот државен секретар треба да се сретне со изралекиот Премиер Бенјамин Нетанјаху. По посетата на Израел, Гејтс патува за Јордан каде ќе се сретне со Кралот Абдула.
XS
SM
MD
LG