Достапни линкови

logo-print

Немири во Пакистан


Пакистанската Армија соопшти дека 14 талибанци загинале во северозападниот дел на земјата во изминативе 24 часа. Војската убила десетмина милитанти во провинцијата Бунер. Четворица талибанци загинале во воени офанзиви во долината Сват каде војниците уништиле талибански камп и конфискувале оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG