Достапни линкови

logo-print

Топлотен бран на Балканот


Топлотен бран денеска ја зафати југо-источна Европа. Во повеќе градови на Балканот денеска се бележат температури над 40 степени целзиусови. Во центарот на Белград се очекуваат околу 44 степени. Температури околу 40 за денеска се прогнозираат и во Македонија.
XS
SM
MD
LG