Достапни линкови

logo-print

САД сакаат да ги подобрат односите со Сирија


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел, денеска во Дамск ќе разговара со лидерите на Сирија. Според Стејт Департментот, ќе стане збор за билатерални прашања. Американскиот претседател Барак Обама најави дека се обидува да ги подобри односите со Сирија.
XS
SM
MD
LG