Достапни линкови

logo-print

Земјите во развој главна тема на самитот Г20 ?


Поактивно учество на земјите во развој во економските институции ќе биде главна тема на претстојниот самит Г20 во Питсбург, изјави денеска кинескиот Министер за надворешни работи Јанг Јиечи. Неодамна претставници на Бразил, Индиа, Русија и Кина официјалоно побараа итна интервенција за спас на економиите на земјуите во развој кои се погодени од светската економска криза.
XS
SM
MD
LG