Достапни линкови

logo-print

Доставена понудата за купување на Крајслер


Кинескиот производител на тешка машинерија „Тенгзхонд“ поднел официјално барање за купување на американскиот бренд „Крајслер“ на банкротираниот автопроизводител „Џенерал Моторс“ јавија кинеските медиуми. Кинеската компанија прв пат најави дека ќе го купи американскиот бренд во Јуни. Зделката тежи 160 милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG