Достапни линкови

logo-print

Русија со нови закани до Грузија


Русија ќе превземе конкретни мерки за да ја спречи Грузија повторно да се наоружа, изјави рускиот заменик министер за надворешни работи Григори Карасин. Како што пренесува Итар Тас, Карасин ја обвинил Грузија дека подготвува инциденти на границата со отцепените републики Абхазија и Јужна Осетија на годишнината од руско-грузиската војна во наредниот месец.
XS
SM
MD
LG