Достапни линкови

logo-print

Оли Рен во Македонија


Комесарот за проширување на ЕУ Оли Рен, денеска ќе престојува во посета на Македонија. Во рамките на посетата, тој ќе оствари средба со премиерот Никола Груевски, како и со министрите вклучени во процесот на евроинтеграции. Попладне, Рен ќе се сретне и со претседателот на Собранието Трајко Велјановски.

XS
SM
MD
LG