Достапни линкови

logo-print

Бајден во Грузија


Потпретседателот на САД, Џозеф Бајден се наоѓа во посета на Грузија. Во рамките на посетата, денеска, тој ќе разговора со претседателот на Грузија, Михаил Саакашвили како и со опозициските лидери, а ќе има и обраќање во парламентот.
XS
SM
MD
LG