Достапни линкови

logo-print

Исланд неделава ќе аплицира за членство во ЕУ


Исланд неделава треба да ја поднесе кандидатурата за членство во Европската Унија, соопштија од шведското претседателство. Апликацијата во вторник ќе ја предаде Министерот за надворешни работи на Исланд Карл Билдт за време на официјалната посета на Шведска.
XS
SM
MD
LG