Достапни линкови

logo-print

Потпишан меморандум за соработка во Тајланд


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска потпиша меморандум за соработка на САД со јужноазиските земји. Документот беше потпишан на тајландскиот остров Пукет пред почетокот на еден од најголемите азиски форуми за безбедност. Пред потпишувањето на документот Клинтон изјави дека ако Иран не се отккаже од својата нуклеарна програма, Соединетите Американски Држави ќе ги „надградат одбраните капацитети“ на своите сојузници во регионот.
XS
SM
MD
LG