Достапни линкови

logo-print

Триесетмина талибанци убиени во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека вооружените сили убиле 30 талибански милитанти во долината Свот во северозападниот дел на земјата. Според официјални податоци, од почетокот на воената офанзива против талибанците во Пакистан загинале 1800 милитанти и 166 војници.

XS
SM
MD
LG