Достапни линкови

logo-print

Холбрук во Пакистан


Американскиот пратеник Ричард Холбрук денеска со пакистанските лидери разговара за загриженоста дека ифанзивата во Афганистан дополнително ќе го дестабилизра Пакистан. Холбрук ќе се состане со Претседателот, Премиерот и шефот на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG