Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во официјална посета на Србија


Премиерот Никола Груевски ќе престојува во еднодневна официјална посета на Србија, каде што ќе се сретне со српскиот државен врв. Во состав на македонската делегација се и вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски, заменик-министерот за култура Драган Недељковиќ и директорот на Агенцијата за странски инвестиции Виктор Мизо. За време на посетата, предвидено е потпишување Спогодба за економска соработка и Програма за културна соработка со Србија.
XS
SM
MD
LG