Достапни линкови

logo-print

Оли Рен во Подгорица


Еврокомесарот за проширување Оли Рен, по посетата на Белград ќе престојува во Подгорица, каде на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ ќе му го предаде Прашалникот на Европската комисија за членство во ЕУ. По тој повод, црногорскиот министер за надворешни работи Милан Роќен изјави дека е уверен, оти Црна Гора успешно ќе го помине овој тест и дека набрзо ќе обезбеди статус на кандидат за членство во ЕУ.
XS
SM
MD
LG