Достапни линкови

logo-print

Средба на Обама со премиерот на Ирак Нури Ал Малиќи


Американскиот претседател Барак Обама се состанува со премиерот на Ирак Нури Ал Малиќи, во Вашингтон. До средбата доаѓа, еден ден откако во експлозија на бомба во Ирак загинаа најмалку осумнаесет луѓе, а десетици беа повредени.
XS
SM
MD
LG