Достапни линкови

logo-print

Либерман во посета на Бразил


Министерот за надворешни работи на Израел Авигдор Либерман денеска пристигна во Бразил, прва дестинација од неговата десетдневна тура на Латинска Америка. Од израелското Министерство за надворешни работи информираат дека целта на посетата на Либерман е предизвикување на „растечката активност на Иран во Латинска Америка“. По Бразил Министерот патува за Аргентина.
XS
SM
MD
LG