Достапни линкови

logo-print

Јап де Хоп Схефер во болница


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер е хоспитализиран во Брисел поради артеријален тромб. Портпаролот на Алијансата Џејмс Апатурај изјави дека Схефер имал мала артеријална блокада, поради што ќе остане во болница неколку дена. Мандатот на Схефер завршува кон крајот на месецов. Негов наследник е поранешниот Премиер на Данска Андерс Фогх Расмусен.
XS
SM
MD
LG