Достапни линкови

logo-print

Црна Гора утре ќе го добие Прашалникот на ЕУ


Еврокомесарот за проширување Оли Рен утре ќе престојува во Подгорица, каде на црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ свечено ќе му го предаде Прашалникот на Европската комисија за членство во ЕУ. По тој повод, црногорскиот министер за надворешни работи Милан Роќен денеска изјави дека е уверен оти Црна Гора успешно ќе го помине овој тест и дека набрзо ќе обезбеди статус на кандидат за членство во ЕУ.
XS
SM
MD
LG