Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон на конференција за безбедност на Тајланд


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна на Тајланд, каде што ќе учествува на регионалната конференција за безбедност. На состанокот на Асоцијацијата на државите од југо-источна Азија, што утре ќе се одржи во Пуке, главни теми ќе бидат нуклеарната програма на Северна Кореја и борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG