Достапни линкови

logo-print

Македонија загуби од Романија на Светското првенство во ватерполо


Во својот прв настап на Светските првенства, ватерполо репрезентацијата на Македонија, вчера вечер, во Рим, доживеа пораз од селекцијата на Романија со резултат 6:4. Македонските репрезентативци беа рамноправни со Романците во првите две четвртини. По 1:1 во првиот и 2:2 во вториот период, на полувремето се отиде со резултат 3:3. Клучната разлика, Романија ја направи во третата четвртина кога постигна три, а не прими ниту еден гол и во последниот период влезе со 6:3. Последните осум минути Македонија ги доби со 1:0 и успеа само да го ублажи поразот.
XS
SM
MD
LG