Достапни линкови

logo-print

Апел за национално единство во Ирак


Властите во Ирак да продолжат со напорите за создавање на национално единство во земјата, порача денеска Претседателот на Сирија Башар ал Асад. Тој ја испрати пораката до ирачките власти преку шиитскиот државен претставник на Ирак Моктада ал Садр кој е во официјална посета на Сирија. Сиријските државни медиуми го цитираат Претседателот Асад кој вели дека неговата земја ќе ги подржи ирачките власти да ги смират страстите во Ирак, за доброто на земјата и за стабилноста на целиот регион.
XS
SM
MD
LG