Достапни линкови

logo-print

Мерки за спас на исландскиот финансиски сектор


Властите на Исланд презентираа пакет мерки за спас на колабрираниот финансиски систем на земјата. Планот предвидува рекапитализација на банкарскиот сектор во вредност од две милијарди американски долари. Министерството за финансии соопшти дека планот е значаен чекор кон опоравувањето на земјата.
XS
SM
MD
LG