Достапни линкови

logo-print

Тројца загинати во Ирак


Тројца загинале во експлозија на бомба во ирачкиот град Рамади во западниот дел на земјата, соопшти денеска ирачката полиција. Експлозијата била предизвикана од автомобил бомба а од загинатите двајца биле полицајци.
XS
SM
MD
LG