Достапни линкови

logo-print

ЕУ против апсењето на азербејџански блогер


Претставници на Европската Унија кои беа во официјална посета на Азербејџан го осудија апсењето на опозициски блогер. Шведскиот Министер за надворешни работи, чија земја претседава со Унијата, изјави дека го информирал азербајџанскиот Претседател Ихам Алиев за загриженоста на неговата делегација. Азербејџанските власти на осми овој месец го уапсија Аднан Хајзаде, видео блогер и член на опозициското движење „Ол“.
XS
SM
MD
LG