Достапни линкови

logo-print

Авион на НАТО се урна во Авганистан


Авион на НАТО денеска се урна во близина на базата Кандахар во Авганистан. Во инцидентот се повредени двајцата пилоти. Вчерра 16 цивили загинаа во хеликоптерска несреќа која се случи во близина на истата база. Портпасрол на НАТО изјави дека при инцидентот „немало непријателски оган“.
XS
SM
MD
LG