Достапни линкови

logo-print

Нови обвинувања од Иран


Врховниот лидер на Иран Ајатолах Ал Каменеи повторно ги обвини западните земји за создавање на политичката криза во земјата, која настана по минатомесечните претседателски избори. Во разговори со врвни ирански државни службеници Каменеи рече дека тврдењата на западните земји дека не се мешаат во внатрешните работи на Иран се „нечесни“. Каменеи испрати апел до иранските политичари да не подпаѓаат под влијание на непријателите на земјата.
XS
SM
MD
LG