Достапни линкови

logo-print

Клинтон ги поздрави напорите на Пакистан


Американскиот Државен секретар Хилари Клинтон денеска ја поздрави „растечката посветеност“ на Пакистан за борба против тероризмот. На прес конференција во Делхи, Клинтон апелираше до властите во Исламбад да ги пронајдат и казнат одговорните за терористичкиот напад во индијскиот град Мумбаи во 2008 година.
XS
SM
MD
LG