Достапни линкови

logo-print

Албанскиот Парламент ќе избира нова Влада на 10 септември


Албанскиот Премиер Сали Бериша најави дека новата влада Парламентот ќе ја избира на десетти септември, јави дописникот на Македонската информативна агенција од Тирана. Според Бериша, сосема е јасно дека владата ќе ја формираат неговата Демократска партија која ја добила довербата на народот на изборите и партијата Движење за социјалистичка интеграција на Илир Мета.
XS
SM
MD
LG