Достапни линкови

logo-print

Шестнаесетмина загинати во хеликоптерка несреќа во Авганистан


Хеликоптер се урна денеска во близина на базата на НАТО во Кандахар во Авганистан. Шестанесетмина загинаа во несреќата, изјави портпарол на Алијансата. Руската федерална агенција за воздухопловство соопшти дека хеликоптерот марка Ми-8 бил од руско производство и се урнал непосредно по полетување. За сега нема информации за националностите на загинатите, но се верува дека сите биле цивили.
XS
SM
MD
LG