Достапни линкови

logo-print

Престрелка во Ингушетија


Полицијата во рускиот регион Ингушетија соопшти дека за сега непознати вооружени лица стрелале кон куќата на шефот на локалната полиција Тимур Екажев. Во нападот загинала сестрата на Екажев. Во изминативе неколку недели зачестија нападите врз државни службеници во Ингушетија.
XS
SM
MD
LG