Достапни линкови

logo-print

Екс Претседателот на Иран разговара за политичката криза


Поранешниот Претседател на Иран Акбар Хашеми Рафсанџани денеска разговара за политичката криза во земјата со високу сдржавни службеници во градот Машад, јави новинската агенција Мер. Говорот на Хашеми во петокот предизвика контроверзии во иранските политички кругови. Поранешниот Претседател изјави дека ниту една власт не може да добие мандат во Иран без одобрение на јавноста. Властите ја сфатија изјавата на Хашеми како напад врз иранскиот политички систем.
XS
SM
MD
LG