Достапни линкови

logo-print

Еден австралиски војник загина во Авганистан


Еден австралиски војник загина во експлозија на бомба во Авганистан, соопштија австралиските власти. Бројот на загинати Австралијци во земјата се искачи на 11 лица. Премиерот на Австралија Кевин Руд денеска изјави дека посветеноста на воените сили не е ослабната по овој инцидент.
XS
SM
MD
LG