Достапни линкови

logo-print

Бајден во официјална посета на Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска заминува во официјална посета на Украина, по што патува за Грузија. Цел на посетите на Бајден ќе биде потврдување на подршкта на САД за Грузија и Украина кои се одалечуваат од Русија и се стремат кон членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG