Достапни линкови

logo-print

Талибанците објавија видео снимка од заробениот војник


Талибанските милитанти објавија 28 минутна видео снимка од американски војник кој беше заробен од групата. На снимката војникот изјавува дека бил заробен минатиот месец додека бил на патрола. На видео материјалот е прикажано и како талибанците го испрашуваат војникот за војната, исламот и моралот на американските војници.
XS
SM
MD
LG