Достапни линкови

logo-print

Идентификуван еден од двајцата бомбаши од Џакарта


Индонезиските власти соопштија дека идентификувале еден од двајцата бомбаши одговорни за двете експлозии во хотели во Џакарта, но не го соопштија неговото име. Портпарол на полицијата изјави дека другото тело се уште се идентификува, додавајки дека двајцата бомбаши самоубијци биле членови на терористичка организација со врски со Ал-Каеда. Во двете експлозии кои настанаа во петокот загинаа најмалку осум лица.
XS
SM
MD
LG