Достапни линкови

logo-print

Деветмина талибанци загинаа во Пакистан


Деветмина талибански милитанти загинале во ракетен напад на пакистанските власти во регионор Оракзаи денеска. Пакистанската војска соопшти дека при воздушните напади биле уништени два центри за обука на талибанците.
XS
SM
MD
LG