Достапни линкови

logo-print

Барање за ослободување на уапсените иранци


Поранешниот Претседател на Иран Али Акбар Хашеми Рафсанјани побара ослободување на стотици иранци кои биле уапсени за време на протестите кои настанаа минатиот месец по претседателските избори во земјата. Рафсанјани изјави дека многумина се сомневале во изборните резултати согласно кои Махмуд Ахмадинеџад добил мнозинство гласови.
XS
SM
MD
LG