Достапни линкови

logo-print

Авион марка Ф15 се урнал во Авганистан


Портпарол на американската војска изјави дека авион марка Ф15Е се урнал во источниот дел на Авганистан. Портпаролот Грег Џулијан изјави дека инцидентот се случил рано утрово, додавајки дека нема докази дека авионот бил соборен.
XS
SM
MD
LG