Достапни линкови

logo-print

Папата го скрши рачниот зглоб


Ватикан соопшти дека Папата Бенедикт 16 го скршил зглобот на десната рака за време на одморот на Алпите во северна Италија. Повредата на 82 годишниот верски лидер на католиците не била сериозна.
XS
SM
MD
LG