Достапни линкови

logo-print

Чеченскиот Претседател негира дека стои зад убиството на Естемирова


Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров ги негираше обиненијата дека стои зад убиството на руската активистка за човекови права Наталија Естемирова. Олег Орлов лидерот на Меморијалниот Центар група на која Естемирова и припаѓаше, го обвини Кадиров за убиството на активистката која беше киднапирана во Грозни, а нејзиното тело беше пронајдено вчера во Ингушетија.
XS
SM
MD
LG