Достапни линкови

logo-print

Туркменистан ќе испорачува гас за Набуко


Туркеминстан потпишал договор за снабдување со гас со фирми кои се вклучени во пректот Набуко. Како што јавија медиумите во Туркменистан, бил постигнат договор со германската компанија РВЕ, која е вклучена во изградбата на гасоводот Набуко.
XS
SM
MD
LG