Достапни линкови

logo-print

Вонредна седница за ребаланс на буџет во Хрватска


Во Загреб, Хрватскиот Сабор ќе одржи вонредна седница, на која ке се гласа за владиниот предлог за ребаланс на буџетот. Ова е втор ребаланс на буџетот оваа година и треба да овозможи заштеди во трошењето.
XS
SM
MD
LG