Достапни линкови

logo-print

Температури до 37 степени


Времето во Македонија ќе биде сончево, со умерена локална облачност. Попладне, во северните делови на земјата, ќе има услови за развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.
Утринската температура се движи од 14 до 21, а дневната од 29 до 37 степени.
XS
SM
MD
LG